Правила внесення засобів захисту рослин (ЗЗР) — дронами.

Розібратися в усіх тонкощах обприскування агродронами– задача не з легких. Безліч суб’єктивних факторів впливають на процес обробки та кінцевий результат. Тому навіть досвідчені фахівці подеколи дають суперечливі поради і не сходяться у своїх оцінках. У цій статті постараємося розібратися в основних питаннях і рекомендаціях, які допоможуть провести максимально ефективне обприскування безпілотними літальними апаратами (БПЛА).
Якщо ми спробуємо перерахувати чинники, які впливають на ефективність обробки з урахуванням того, що ми вірно підібрали препарат, який ефективно контролює шкідливий організм, то отримаємо досить довгий список:
✅температура повітря;
✅вологість повітря;
✅швидкість вітру під час обприскування;
✅час доби для внесення ;
✅сонячна інсоляція;
✅співвідношення щільності й кількості крапель;
✅дотримання строків внесення.

1.Температура навколишнього середовища.

Найбільш сприятлива температура навколишнього середовища для внесення засобів захисту рослин 12-25°C.
Якщо звернути увагу на ботаніко-біологічні властивості рослини, то в умовах високої температури навколишнього середовища +посуха, рослини щоб знизити втрати води, сповільнюють свій метаболізм тим самим менш активно поглинають робочий розчин. Тому обприскування проведене навіть у вечірній час, але в спекотний період, виявиться малоефективним.

2.Відносна вологість повітря.
Цей кліматичний показник практично ніколи не береться до уваги, але він заслуговує не меншої уваги, як і температура, і швидкість вітру, на які зазвичай орієнтуються агрономи при проведенні захисних заходів. Вченими доведено, що обприскування робочим розчином пестицидів має проводитися при відносній вологості повітря не менше 50%. При недотриманні цього параметра різко зростає випаровування крапель робочого розчину, а це, в свою чергу, призводить до ще більшої втрати ефективності препаратів.
У денний час при відносній вологості повітря менше ніж 50 % і температурі навколишнього середовища +25 °С більшість крапель розміром 100 мкм повністю випаруються. Пролітаючи 7 м. краплі розміром менше ніж 200 мкм повністю випаровуються за 20–30 хв. обприскування проведене навіть у вечірній час, але в спекотний період, виявиться малоефективним.

3.Швидкість вітру.
При внесенні пестицидів швидкість вітру не повинна перевищувати 3 м/с.

4.У який період доби найкраще вносити препарати?
Якщо вносити ЗЗР у спекотні літні дні методом ультрамалооб’ємного обприскування (УМО) пестициди можуть розкладатися під впливом сонячного світла. При цьому у процесі фотоокиснення деяких із них, а також метаболітів істотна роль належить довгохвильовому ультрафіолетовому сонячному випромінюванню (290 – 400 ммк). Під впливом сонячної радіації втрачають свою токсичність як гербіциди, так і інсектициди. Тому рідина швидко випаровується з поверхні, не встигнувши виконати потрібну функцію.
Цих проблем можна уникнути. Ми рекомендуємо всім хто замовляє послуги внесення ЗЗР чи купує для себе дрони запланувати обприскування з ночі до ранку, цим самим ми зберігаємо життєдіяльності бджіл та корисних комах. Ніч це найсприятливійша пора доби для внесення препаратів. Тоді рослини зможуть найкраще поглинути розчин і результат буде набагато ефетивнішим.

Правила внесення засобів захисту рослин (ЗЗР) — дронами.: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *