Щодо розміру краплі

При технології ультрамалообємного оприскування за допомогою роторних атомайзерів (форсунок) є можливість створювати краплю розмірами від 50 до 500 мікронів і таким чином забезпечувати норму внесення препарату від -1 до 10 літра на гектар.
Ще один дуже важливий ефект від ультрамалообємного внесення препаратів це ефективність внесення, адже хмара з дуже дрібних крапель у більшій мірі попадають саме на рослини які необхідно обробити, а не на землю як в класичному варіанті внесення засобів захисту рослин.

Який розмір краплі є найбільш ефективнішим
при внесенні засобів захисту рослин?

При розпиленні добрив або пестицидів у посівах сільськогосподарських культур розмір крапель відіграє важливу роль. Для початку давайте розберемось, як поділяються краплі залежно від їхнього розміру:
-дуже дрібні (10-100 (мк, µ) )
-дрібні (100-250 (мк, µ) )
-середні (250-500 (мк, µ) )
-великі ( від 500 (мк, µ) )
При обробці рослин дронами,завдяки форсункам роторного типу,ми можемо виставляти необхідний нам розмір краплі від 85до 550 (мк, µ). Швидкість обертання диска може досягати 16000 об /хв, що дає нам максимално рівномірне розпилення на поверхні рослин.
На нашу думку, найбільш ефективнішими є дуже дрібні і дрібні краплі. Вони краще утримуються на поверхні рослин та швидше засвоюються нею.

Дрібні краплі за рахунок турбулентності проникають в усі яруси стеблостою, а також на внутрішню сторону листя, що дуже важливо при боротьбі зі скритно живучими шкідниками, які знаходяться і харчуються на нижній стороні листя. Ще одна перевага дрібних крапель полягає в тому,що вони не можуть пошкодити або послабити рослини.
Що стосується середніх та великих крапель, вони менш схильні до зносу і випаровування, але їх ефективність особливо з контактними препаратами, може бути низькою. Вони мають тенденцію скочуватися з поверхні листка на землю, при цьому втрати препарату через стікання може складати до 30% і більше. Це в свою чергу призводить до втрати ЗЗР та забруднення навколишнього середовища. Переважно такі краплі краще підходять для внесення ґрунтових гербіцидів.

 

Розмір крапель і площа покриття???
При заданому обсязі рідини зменшення розміру розпилюючих частинок вдвічі, призводить до восьмикратного збільшення кількості крапель, при цьому площа покриття плоскої поверхні листка або грунту може зрости до 4 разів. І не треба забувати про те, що саме дрібні краплі найбільш ефективні. Коли об’єкт розпилення має малі розміри, наприклад, злакові бур’яни на стадії появи другого справжнього листка, або скажімо личинки шкідника молодих вікових груп, розпил, який містить велику кількість дрібних крапель, значно підвищує шанси потрапляння в ціль.

 

 

Одна з ключових переваг обробки за допомогою дрона є саме створення вертикального турбулентного потоку, який змушує хаотично рухатися листя рослини, тим самим даючи можливість обробити їх рівномірно з верхньої та нижньої сторони, що на 70% збільшує проникнення розчину в клітини рослини. Дрібні краплі краще пересуваються в горизонтальній площині між листям, забезпечуючи проникнення і покриття культури, сприяє швидкому засвоєню рослиною. При заданому обсязі рідини, частинки малих розмірів забезпечують більш повне покриття поверхні листка.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *